ANKARA’NIN İLK VE TEK ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ MERKEZİ ARTROSKOPİK KAPALI CERRAHİ KONUSUNDA HASTALARINA EN İYİ HİZMETİ VERİYOR.

Ankara’nın ilk ve tek Ortopedi ve Travmatoloji uzmanlık merkezi olan Anadolu Ortopedi Merkezinin Başhekimi Prof. Dr. Tansel ÜNSALDI ile görüşüyoruz.  

Bize Anadolu Ortopedi ve Travmatoloji Merkezinden bahseder misiniz?  

Ortopedi ve Travmatoloji ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon branşlarında faaliyet göstermekte olan merkezimiz; iki ameliyathanesi, özel hasta odaları ile 24 saat hizmet veren bir sağlık merkezidir. İlko sitesi 2876 cadde No: 1 Çayyolu adresinde hastalarımıza hizmet vermekteyiz.  

İki Ameliyathaneniz olduğundan bahsettiniz, merkezinizde ne tür ameliyatlar yapılmaktadır?  

Ortopedi ve Travmatoloji uzmanlık dalı kapsamına giren rahatsızlıkların cerrahi müdahalelerinin tamamına yakını merkezimizde yapılabilmektedir. Özellikle Artroskopik kapalı cerrahi ameliyatlar, kırık çıkık ve travma yaralanmaları, doğuştan sakatlıklar, çocuk ortopedi sorunları ve sinir sıkışmaları gibi rahatsızlıklar merkezimizde oldukça sık yaptığımız ameliyatlardır.  

Artroskopik Kapalı cerrahi ameliyatı dediniz, günümüzde kapalı cerrahi ameliyatların sıklıkla uygulanmasının sebepleri nedir?  

Bu ameliyat yönteminin özelliği mümkün olduğu kadar küçük bir cerrahi girişimle hastalığı tedavi etmektir. Bu sayede hastanın ameliyat ağrısı çekmeden tedavisi yapılmakta ve çok kısa bir süre sonra normal hayatına dönmesi sağlanmaktadır. Bu nedenle Merkezimizde yapılan ameliyatlann büyük bir çoğunluğunda kapalı artroskopik ameliyatlarını tercih ediyoruz.  

Hangi ortopedik rahatsızlıklarda kapalı artroskopik tedavi uygulanabilir?  

Diz eklemi için; menisküs yırtıkları, çapraz bağ kopmaları, eklem içinde serbest kıkırdak ve kemik parçalarının çıkarılması ile eklem kıkırdağı zedelenmesinin düzeltilmesinde, Omuz ekleminde; donuk omuz sendromu, omuzun rotator kaf yırtılmaları. Ayak bileği ekleminde; eklem kıkırdağının aşınma sorunları, kemik kistlerinin iyileştirilmesi ve bütün eklemlerin enfeksiyon, romatizmal rahatsızlıklarında temizleme ve yıkama işlemleri kapalı artroskopik yöntemle tedavi edilmektedir.  

Hastaya bu operasyon sırasında nasıl bir anestezi uygulanmaktadır?  

Merkezimizde yapılan ameliyatlarda, sadece ameliyat edilen bölgenin uyuşturulmasını sağlayan özel bir anestezi yöntemi olan sinir blok anestezisi uygulanmaktadır. Bu yöntem hastanın ameliyattan sonra ağrı hissetmemesini ve zorunlu ihtiyaçlarını kendi başına görmesini sağlamaktadır.  

Merkezinizden kimler faydalanabilir?  

Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı çalışan ve emekli tüm hastalar ile TBMM, T.C Merkez Bankası, İş Bankası, Eximbank ve Tüm özel sağlık sigorta hastalan hizmetlerimizden faydalanabilirler.  

Randevu için telefonumuz 0312 242 22 22  

Adresimiz ilko sitesi 2812 cadde No:1 Çayyolu /ANKARA