Ankara’nın tek Ortopedi ve travmatoloji uzmanlık merkezi

 

Çayyolu’nda kemik ve eklem hastalıkları konusunda bir ilke imza atarak iki ameliyathaneli Ankara’nın tek Ortopedi ve travmatoloji uzmanlık merkezi olan, hasta memnuniyeti ekseninde doğru tanı ve doğru tedavi hizmetini sunmayı ilke edinen Anadolu Ortopedi ve Travmatoloji Merkezi’ne konuk olduk. Merkez hakkında bilgiyi Merkezin müdürü Sn. Tolga ÜNSALDI’dan alacağız.  

SORU: Anadolu Ortopedi ve Travmatoloji Merkezini okurlarımıza tanıtabilir misiniz?  

1998 yilinda Prof. Dr. Tansel ÜNSALDI tarafından kurulan ve Yenimahalle’de hizmet vermeye baslayan merkezimiz 2008 yilinda Çayyoluna tasindi. Yeni yerimizde Ortopedi ve travmatoloji , Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon polikliniklerine ek olarak 2 ameliyathane, tam donanımlı özel hasta odaları ve 24 saat acil servisimizle halkimiza hizmet vermekteyiz.  

SORU: Merkezinizin hizmet alanları nelerdir? Uzun yıllardır Ortopedi ve travmatoloji alanında hizmet veren merkezimiz, 2010 yılında açtığı Fizik tedavi ve rehabilitasyon branşı ile hastalarımıza özel bir fizik tedavi hizmeti sunmakta . Uz. Dr Zekiye Nergiz ÖZBAKIR ve Uzm. Fizyoterapist Melih Ecmel ÇAKMAK önderliğinde bu sene hizmete baslayan fizik tedavi departmanimiz rehabilitasyon konusunda çok ciddi başarilar elde ediyor.  

SORU: Fizik Tedavi Bölümünüzün yeni açıldığını ilettiniz. Peki sektördeki pek çok diğer merkezden farkınız nedir?  

Son birkac yilda cikan yönetmeliklerle fizik tedavi neredeyse bütün sağlik çalışanlarının uygulayıcı olduğu bir bölüm haline geldi. Bizim ekibimiz ise tamamen konusunda uzman doktor ve fizyoterapistlerden olusmakta. Ayrıca klasik fizik tedaviden çok mobilizasyon, manipulasyon, bantlama teknikleri ve özel egzersiz programlari gibi bir çok farkli uygulama ile kisa sürede iyi sonuçlar aliyoruz. ESWT ve Kryoterapi soğuk uygulama gibi çok yeni teknoloji cihazlarımız var. Bunlara ek olarak ameliyat sonrası hastalarimiz için, doktor kontrolü ile fizyoterapistlerimiz tarafından evde rehabilitasyon hizmetimiz de mevcut.  

SORU: Evde rehabilitasyon sadece sizin ameliyat ettiğiniz hastalarınız için mi yoksa başka sağlık kuruluşlarında ameliyat olan yada rehabilitasyon görmesi gereken hastalarda faydalanabiliyor mu ?  

Evde fizik tedavi ve rehabilitasyon , herkese sunduğumuz bir hizmet. Fiziki koşulları nedeniyle evden çıkması mümkün olmayan hastalara biz gidiyoruz. Bu sadece bizde ameliyat olan hastalar için değil, başka sağlık kuruluşlarında ameliyat olan ve doktoru tarafında fizik tedavi ve rehabilitasyon görmesi uygun görülen tüm hastalara verdiğimiz bir hizmet. Hasta ev konforunda uzman fizyoterapist eşliğinde fizik tedavi ve rehabilitasyon görebiliyor. Üstelik merkezimize gelerek hangi hizmeti alabilirse evde de o hizmete ulaşabiliyor, bunun için eve taşınabilen çok özel mobil cihazlarımız var.  

Makale Çayyolu Haber Sitesinde Yayınlanmıştır