ANKARA’NIN İLK VE TEK ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ MERKEZİ ÇAYYOLU’NDA

  Ankara’nın ilk ve tek Ortopedi ve Travmatoloji uzmanlık dal merkezi olan Anadolu Ortopedi ve Travmatoloji Merkezi’nin Başhekimi Prof. Dr. Tansel UNSALDI ile görüşüyoruz.  

F.İ: Hocam bize Anadolu Ortopedi ve Travmatoloji Merkezi’nden bahseder misiniz ?  

T.Ü: Ortopedi ve Travmatoloji ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon branşlarında faaliyet göstermekte olan merkezimiz; iki ameliyathanesi, özel hasta odaları ile hizmet veren bir sağlık merkezidir. Örneğin ESWT gibi çok yeni teknolojileri bünyesinde barındıran bir uzmanlık merkeziyiz.  

F.İ: İki Ameliyathaneniz olduğundan bahsettiniz, merkezinizde ne tür ameliyatlar yapılmaktadır ?  

T.Ü: Ortopedi ve Travmatoloji uzmanlık dalı kapsamına giren rahatsızlıkların cerrahi müdahalelerinin tamamına yakını merkezimizde yapılabilmektedir. Özellikle artroskopik kapalı cerrahi ameliyatlar, kırık – çıkık ve travma yaralanmaları, doğuştan sakatlıklar, çocuk ortopedi sorunları ve sinir sıkışmaları gibi rahatsızlıklar merkezimizde oldukça sık yaptığımız ameliyatlardır.  

F.İ: Fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleriniz nelerdir Hocam?  

T.Ü: Son birkaç yılda çıkan yönetmeliklerle fizik tedavi neredeyse bütün sağlık çalışanlarınca uygulayıcı olduğu bir bolum haline geldi. Bizim ekibimiz ise tamamen konusunda uzman doktor ve fizyoterapistlerden oluşmakta. Ayrıca klasik fizik tedaviden çok mobilizasyon, manipülasyon, bantlama teknikleri ve özel egzersiz programları gibi bir çok farklı uygulama ile kısa surede iyi sonuçlar alıyoruz. ESWT ve Kryoterapi soğuk uygulama gibi çok yeni teknolojik cihazlarımız var. Bunlara ek olarak ameliyat sonrası hastalarımız için, doktor kontrolü ile fizyoterapistlerimiz tarafından evde rehabilitasyon hizmetimiz de mevcut.  

F.İ: Evde rehabilitasyon sadece sizin ameliyat ettiğiniz hastalarınız için mi yoksa başka sağlık kuruluşlarında ameliyat olan yada rehabilitasyon görmesi gereken hastalar da faydalanabiliyor mu ?  

T.Ü: Evde fizik tedavi ve rehabilitasyon, herkese sunduğumuz bir hizmet. Fiziki koşulları nedeniyle evden çıkması mümkün olmayan hastalara biz gidiyoruz. Bu sadece bizde ameliyat olan hastalar için değil, başka sağlık kuruluşlarında ameliyat olan ve doktoru tarafından fizik tedavi ve rehabilitasyon görmesi uygun görülen tüm hastalara verdiğimiz bir hizmet. Hasta ev konforunda uzman fizyoterapist eşliğinde fizik tedavi ve rehabilitasyon görebiliyor. Üstelik merkezimize gelerek hangi hizmeti alabilirse evde de o hizmete ulaşabiliyor, bunun için eve taşınabilen çok özel mobil cihazlarımız var.  

F.İ: Merkezinizden kimler faydalanabilir ?  

T.Ü: Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı çalışan ve emekli tüm hastalar (ortopedi ve travmatoloji için) ile T.B.M.M , T.C Merkez Bankası, İş Bankası, Eximbank ve Tüm özel sağlık sigorta hastaları sunduğumuz tüm hizmetlerimizden faydalanabilirler.  

F.İ: Hocam, bu saydığınız hizmetlere okurlarımız nasıl ulaşabilirler?  

T.Ü: Hastalarımız 2812 Cadde No: 1 ilko Sitesi Çayyolu adresimizden, 242-2222 numaralı telefonumuzdan ya da www.ortopedimerkezi.net internet adresimizden bize ulaşabilir ve randevu alabilirler.  

F.İ: Hocam sizlere Angora Yaşam olarak çok teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dileriz.